Menu Zamknij

Benefis Tadeusza Puszczewicza

25.09.2020

 

 

W piątek 25 września 2020r. Odbył się niezwykły benefis i wernisaż wspaniałego artysty malarza Pana Tadeusza Puszczewicza.

To artysta, który edukował różne pokolenia wnosząc światło w życie kulturalne naszej Gminy.

Dzięki jego pasji malarskiej ocalały nieistniejące już zabytki z całego naszego regionu. Każde namalowane dzieło posiada swoją historię i znaczenie kulturotwórcze.

Pan Tadeusz jest Honorowym Mieszkańcem z zaszczytnym tytułem „ Zasłużony dla Gminy

i Miasta Koziegłowy”.

Posiada ponadto wiele innych znaczących wyróżnień i nagród za swoją działalność artystyczną.

Podczas benefisu Pan Tadeusz otrzymał z rąk Europoseł Pani Jadwigi Wiśniewskiej i Posła Pana Mariusza Trepki najwyższe odznaczenie w sferze kultury tj. Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dla pełniejszego obrazu twórczości Pana Tadeusza, Pani Agata Kuban Komisarz wystawy przybliżyła wszystkim misję i przesłanie prac artysty, który w swoim dorobku posiada więcej jak 600 obrazów w różnych cyklach architektury, pejzaży, portretów. Na wernisaż wybrano prace związane z dziedzictwem kulturowym Gminy i Miasta Koziegłowy.

Artysta imponuje nie tylko talentem, ale przede wszystkim skromnością i pogodą ducha. Jest bardzo ceniony i lubiany przez społeczność. Na benefis przybyli przyjaciele Pana Tadeusza tj. Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Dyrektor Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego Adam Markowski, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofia Jakubczyk, Radni Gminy i Miasta Koziegłowy: Leonard Jagoda, Jadwiga Balińska, Sitek Grażyna, Bielecki Antoni, Kubalski Michał, Okularczyk Andrzej, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Koziegłów oraz Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obecna była także córka Danuta Proszowska z wnuczkiem Piotrem Proszowskim.

Przybyli goście mieli także możliwość zadawania różnych pytań dotyczących życia artysty

i jego planów.

Jak pięknie jest wsłuchać się w głos mistrza z pełną refleksją przemijającego czasu jednocześnie czerpiąc energię do pasji i zamiłowań dyktowanych sercem i refleksją.

Dziękujemy za magiczny wieczór i za to, że mogliśmy przeżyć te niezapomniane chwile

z udziałem naszego wielkiego artysty.

 

Skip to content