Menu Zamknij

„Zrób to sam”- Serca 3d: wiklina papierowa, decoupage

Małymi kroczkami zbliżamy się do daty 14 luty, dnia uznawanego za Święto Zakochanych. Popularne Walentynki stały się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Wychodząc temu naprzeciw proponujemy Wam wspólne wykonanie serc 3d na dwa sposoby. Symbolem tego święta jest serce, dlatego nie wyobrażamy sobie, by mogło go zabraknąć na naszych warsztatach on-line. Proponujemy serce wykonane metodą decoupage (którą już dobrze znamy) oraz niezwykłe przestrzenne serducho z wikliny papierowej.

Potrzebne materiały (fot.1): stare gazety, długa wykałaczka, klej do papieru, drut, farba w sprayu, drobne elementy do dekoracji. ( do wykonanie serca metodą decoupage potrzebujemy drewniane serduszko oraz farb do decoupage- instrukcje na poprzednich warsztatach)

Wykonanie:

  1. Pracę rozpoczynamy od pocięcia gazet na paski o szerokości ok. 6 cm (fot2);

2. Następnie z pasków gazet przy pomocy długiej wykałaczki zwijamy rurki tzw. wiklinę papierową (fot 3);

3. Jeśli przygotowaliśmy już większą ilość rurek możemy zabrać się do formowania modelu serca z drutu, na który nakładamy rurkę z papieru (fot 4);

4. Gotowy kształt serca przeplatamy kilkakrotnie rurkami z papieru wg uznania, aby uzyskać model 3d. Poszczególne rurki sklejamy ze sobą za pomocą kleju wkładając jedna w drugą. (fot 5).

5. Oplecione serca malujemy farbą w sprayu na wybrany kolor (fot 6)

6. Wyschnięte serca wystarczy ozdobić dowolnymi drobiazgami i podarować bliskiej osobie lub użyć do dekoracji (fot 7).

Skip to content